News

Ana sayfa > Haberler > İçerik

DOĞRUDAN DÜŞÜK YOĞUNLUKLU POLİETİLEN (LAYPE) FİYATLARI ASYA'DAKİ MİYE YÜKSEK

R)T`KCDF)Z]74RE([42JF~G.jpg

LAYPE fiyatları bu hafta Asya'nın bazı bölgelerinde yükseldi. Fiyat artışı, Çin gibi kilit pazarlara olan güçlü alım eğilimi ve artan etilen oranı yükselişiyle tetiklendi.

Çin'deki Dalian Emtia Borsası'ndaki yüksek LAYPE vadeli fiyatları da fiyat artışını destekledi.

LAYPE'nin CFR Uzak Doğu Asya fiyatları haftalık 20 / mt'luk bir artışla 1110 ABD / mt seviyelerinde değerlendirildi. CFR Güneydoğu Asya fiyatları, önceki haftaya göre 20 ABD $ / mt artışla 1130 ABD / mt seviyelerinde yüksek olarak değerlendirildi.

Bangladeş'te, LAYPE fiyatlarının hafta başında 10 ABD doları / mt artışla 1120 ABD / mt CFR seviyesinde yer aldığı kaydedildi. Sri Lanka'da, LAYPE fiyatlarının haftada 20 ABD $ / mt artışla 1130 ABD / mt CFR seviyelerinden yüksek olduğu değerlendirildi.

Hindistan'da LAYPE fiyatları 1120 ABD $ / mt seviyelerinde istikrarlı olarak değerlendirilirken, Pakistan'da LAYPE fiyatları 1150 ABD $ / mt CFR seviyelerinde yatay seyretti.

Geçtiğimiz hafta Hindistan'da bir Ortadoğu üreticisi, Ağustos 2017'de sevkıyat için LAYPE filmi için 1120 ABD / mt seviyelerindeki fiyatlarla anlaşmaya vardı.

Çarşamba günü ham madde etilen fiyatları, önceki haftaya göre 45 ABD doları / mt artışla 1100 ABD / mt CFR Kuzey Doğu Asya seviyelerinde değerlendirildi. CFR Güneydoğu Asya'daki etilen fiyatları haftalık 50 ABD doları / mt'luk bir artışla 1025 ABD / mt seviyelerinde değerlendirildi.

Tesis haberinde Formosa Plastics önümüzdeki hafta bakıma hazırlık için Tayvan, Mailiao'da bulunan 265.000 mt / yıl kapasiteli LLDPE tesisini kapatacak. Bitkinin yaklaşık 30 gün boyunca kapalı kalması bekleniyor